Правопис слів з приставкою “відео” українською мовою

Як пишуться слова з приставкою відео?

Одним з поширених явищ у сучасній українській мові є використання приставки “відео” у словах, що пов’язані зі сферою відеозапису та відеонагляду. Однак, багато людей мають певні сумніви щодо правильного написання цих слів. У цій статті ми проаналізуємо правопис слів з приставкою “відео” та дамо рекомендації щодо їх використання.

Перш за все, варто відзначити, що приставка “відео” пишеться разом з основним словом, без апострофа, якщо це назва конкретного об’єкта або явища. Наприклад, “відеозапис”, “відеонагляд”.

Якщо основне слово є неповним значенням, то приставка “відео” пишеться через дефіс. Наприклад, “відео-гра”, “відео-репортаж”. Також, якщо основа слова закінчується на голосний звук, то перед приставкою “відео” ставиться апостроф. Наприклад, “відео-аудиторія”, “відео-активіст”.

Використання правильного правопису є важливим аспектом мовної культури та сприяє збереженню національної ідентичності. Дотримуючись правильного написання слів з приставкою “відео”, ми зберігаємо історію та культуру українського народу. Отже, необхідно уважно ставитись до цього питання та використовувати правильний правопис українською мовою.

Правопис слів з приставкою “відео”

Українська мова має свої правила щодо правопису слів з приставкою “відео”. Давайте розглянемо основні правила цього правопису:

  • Слова з приставкою “відео” пишуться разом, без дефісу: відеозапис, відеокліп, відеопрогравач.
  • Якщо після приставки “відео” стоїть слово на голосний звук, тобто “а”, “е”, “и”, “і”, “о”, “у”, “я”, “ю”, “є”, “ї”, то між приставкою і словом вставляється апостроф: відеоархів, відеоетюд, відеоінструкція.
  • Якщо після приставки “відео” стоїть слово, що починається з приголосного звуку, то між приставкою і словом не вставляється апостроф: відеозйомка, відеоредактор, відеосигнал.
  • Якщо після приставки “відео” стоїть слово, що починається з дзвінкого приголосного звуку (“г”, “ґ”, “д”, “ж”, “з”), то між приставкою і словом вставляється приголосний звук “о”: відеогуртож, відеозйомка, відеозміст.

Ці правила допоможуть вам вірно написати слова з приставкою “відео” українською мовою. Пам’ятайте про ці правила при написанні текстів та комунікації на українській мові.

Розрізнення правопису слів з приставкою “відео”

Розрізнення правопису слів з приставкою

Приствавка “відео” в українській мові пишеться з м’яким знаком перед певними приголосними та з безм’яким знаком перед іншими приголосними та голосними.

З м’яким знаком пишуться приголосні звуки ц, ч, ш, ж, дж, щ, й в кінці кореня, наприклад: відеозапис, відеочат, відеошоу, відеожурнал, відеоджерело, відеощо, відеойога.

З безм’яким знаком пишуться всі інші приголосні звуки, а також голосний звук о. Наприклад: відеопроект, відеогра, відеооператор, відеообробка, відеозапитання, відеофонограма.

Звертаємо вашу увагу на те, що правопис приголосних у словах з приставкою “відео” зазнає змін тільки у кінці кореня. Якщо корінь слова закінчується на інший приголосний звук, то він пишеться без будь-яких змін. Наприклад: відеоматеріал, відеосистема, відеоплеєр, відеопроектор.

Приклади правопису слів з приставкою “відео”

Приклади правопису слів з приставкою

  • відеозапис
  • відеонаблюдення
  • відеокамера
  • відеоредактор
  • відеоматеріал
  • відеокліп
  • відеоінструкція
  • відеопроектор
  • відеоплеєр